Skip to main content

Statybų sektoriuje veikiančios asociacijos susitelkė į neformalų forumą, kuris jo dalyviams padės operatyviai keistis aktualiausia informacija ir spręsti iškylančias problemas.

Tokio forumo idėja kilo Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentui Daliui Gedvilui susitikus su penkiolikos asociacijų vadovais. Susitikimo dalyviai buvo bendros nuomonės, kad statybų sektoriaus dalyviai turi bendrauti kur kas aktyviau nei iki šiol.

„Kaip ir spėjau, aktyvesnio bendradarbiavimo poreikis yra labai pribrendęs. Tikiuosi, kad dalykiškas bendravimas ilgainiui paskatins vis daugiau asociacijų tapti formaliais Lietuvos statybininkų asociacijos nariais, kad su valdžios institucijomis kalbėtume vienu tvirtu balsu“, sako LSA prezidentas.

LSA vadovu D. Gedvilas tapo šių metų birželį, LSA visuotiniame narių susirinkime pateikęs ambicingą LSA reorganizavimo ir viso statybų sektoriaus dalyvių konsolidavimo programą.

Statybų forumo dalyviai rengs reguliarius susitikimus ir greičiausiai susikurs uždarą internetinę platformą kasdieniam komunikavimui. Pirmajame susitikime asociacijų atstovai pristatė aktualiausias savo profesinės šakos problemas ir pabrėžė, kad naujai priimti ar planuojami teisės aktai verčia aktyviau ginti savo interesus.

„Daug metų dirbęs valdžios struktūrose, matau galimybių, kad kur kas aktyviau dalyvautume kuriant ir taisant statybas reglamentuojančius teisės aktus. Visų mūsų susitelkimas yra būtina sąlyga tokiam tikslui pasiekti“, sako Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacijos prezidentas Algis Čaplikas. Jis yra buvęs Seimo narys ir Aplinkos ministras.

LSA inicijuotame susitikime taip pat buvo atstovaujama šiems profesiniams susivienijimams: Statybos industrijos asociacija, Projektavimo įmonių asociacija, Statybos produktų bandymų laboratorijų asociacija, Medinių namų gamintojų asociacija, Nacionalinė pasyvaus namo asociacija, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos architektų rūmai, Putų polistirolo gamintojų asociacija, Langų ir durų gamintojų asociacija, Melioracijos įmonių asociacija, Betranšėjų technologijų asociacija, Nekilnojamojo turto plėtros asociacija, Suvirintojų asociacija, Židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija.